Paříž 2009 – Den první

PařížVýlet do Paříže jsme podnikli už víc než před půl rokem, ale až nyní doháníme resty a podařilo se nám sepsat pár řádků o třech dnech, které jsme zde strávili.

Léto pro nás bylo pestré a Paříž tak pro nás byla již pátou cestou za hranice ČR. Vylétali jsme v pátek 26.června 2009 brzy ráno a vrátili se 28.června v noci.

Číst celý článek »

Londýn 2009

Londýn 2009 - Buckingham PalaceLetošní (v pořadí již třetí) cestu do Londýna inicioval momentální impuls. V Londýně jsme sice s Vaškem byli loni v srpnu, ale tohle město se mi nějak dostalo pod kůži. A tak mě jednoho dne napadlo, že bych si mohla udělat takový malý samostatný výlet – alespoň na pár dní. Hned druhý den ráno jsem bookovala hotel i jízdenku. 11.června jsem vyrazila busem z Prahy a 17.června už jsem zase byla zpět. Na procházku městem jsem měla celkem 3,5 dne.

Číst celý článek »

Benátky 2009

Benátky 2009 - Basilica San MarcoPo únorovém výletu do Kodaně a březnovém výletu do Vídně jsme se rozhodli vyjet trochu víc na jih. A protože jsme náhodou narazili na relativně cenově neáročný poznávací zájezd do Benátek, který spadal na víkend před Velikonoci (11.-12.4.2009), moc jsme neváhali. A Benátky nás v žádném případě nezklamaly. Číst celý článek »

Vídeň 2009

Vídeň 2009Letošní cestování nám začalo víkendem v dánské Kodani a protože se výlet povedl, začali jsme hledat další lokalitu, kam bychom mohli vyrazit. V březnu (14.-15.3.2009) to u nás vyhrála Vídeň, kterou jsme doposud maximálně projížděli na cestě do vzdálenějších míst. Vídeň nás nadchla a myslím, že jsme zde nebyli naposledy. Číst celý článek »

Žebrák, Krakovec a Hamousův statek

ŽebrákV neděli ráno jsme vyrazili na výlet do křivoklátských lesů – na hrad Žebrák, Krakovec a nakonec Hamousův statek. V rámci propagační akce Národního památkového ústavu jsme chtěli nasbírat další razítka do soutěže “Noc na Karlštejně”. Odjezd z Černošic byl v půl desáté. Návrat tamtéž kolem půl šesté. Celá délka trasy byla okolo 180 km.

Souhrnné údaje:

  • účastníci: Vašek, Žaneta, Jana, Alžběta
  • trasa: 180 km, 8 hod, 6 zastávek
  • druh dopravy: osobní auto

Číst celý článek »

Zámek Hořovice a hrad Točník

Zámek HořoviceNa prvního máje jsme se vydali na výlet na památky NPÚ na Hořovicku. Konkrétně na zámek v Hořovicích a potom na hrady Žebrák a Točník. Cestu jsme spojili s kešováním okolo Točníku a pak v obcích kolem Berouna – Svaté a Počaplech.

Číst celý článek »

Vlakovýlet Březnice 2009

breznice-2009K Viktorovým narozeninám jsme letos připravili Vlakovýlet do Březnice. Program se definitivně ustálil až dva dny před odjezdem, některé body trasy jsme museli odhadnout, ale nakonec se vše vydařilo, povedl se parádní výlet a i počasí oslavenci přálo všechno nejlepší. Účastníků výletu se sešlo celkem 8 a přesto jsme nemuseli nikam spěchat a užívali jsme sluníčka a krásné krajiny malého městečka.

Číst celý článek »

Kodaň 2009 – 2.den

kodan-2009-snidane-hotel-clarionDruhý den v Kodani jsme začali výbornou snídaní v hotelu. Pečivo, slaninka, džus, jogurt s müssli a káva s mlékem. Prostě dobrota.

Ráno bylo pošmourné, ale na rozdíl od předchozího večera nepršelo. Vydali jsme se tedy k první zastávce naší nedělní trasy, vzdálené jen pár metrů od našeho hotelu – Národnímu muzeu.

Číst celý článek »

Kodaň 2009 – 1.den

kodan-2009-den-11 První den v Kodani začal ještě potmě – v 7 hodnin ráno. Vystoupili jsme z autobusu, rozkoukali se, kde jsme a vyrazili za památkami. Na plánu jsme jich měli tolik, že jsme ani neveřili, že bychom je mohli stihnout všechny navštívit, ale nakonec jsme zvládli to, co jsme chtěli. Číst celý článek »

Kodaň 2009

Kodaň - RosenborgKoncem února 2009 (20.-23.2.) jsme vyrazili na náš první letošní zahraniční výlet. Vybrali jsme si pro něj Kodaň – hlavní město Dánska. Když jsme přemýšleli, kam vyrazit, prvním kritériem výběru bylo, aby výlet byl někam do zahraničí, kde jsme ještě nebyli, zadruhé, aby cesta šla uskutečnit během víkendu a zatřetí, aby byl výlet cenově dostupný. Po chvilkovém brainstormingu jsme vybrali Kodaň.

Číst celý článek »

Powered by WordPress