Londýn 2009

Londýn 2009 - Buckingham PalaceLetošní (v pořadí již třetí) cestu do Londýna inicioval momentální impuls. V Londýně jsme sice s Vaškem byli loni v srpnu, ale tohle město se mi nějak dostalo pod kůži. A tak mě jednoho dne napadlo, že bych si mohla udělat takový malý samostatný výlet – alespoň na pár dní. Hned druhý den ráno jsem bookovala hotel i jízdenku. 11.června jsem vyrazila busem z Prahy a 17.června už jsem zase byla zpět. Na procházku městem jsem měla celkem 3,5 dne.

Číst celý článek »

Benátky 2009

Benátky 2009 - Basilica San MarcoPo únorovém výletu do Kodaně a březnovém výletu do Vídně jsme se rozhodli vyjet trochu víc na jih. A protože jsme náhodou narazili na relativně cenově neáročný poznávací zájezd do Benátek, který spadal na víkend před Velikonoci (11.-12.4.2009), moc jsme neváhali. A Benátky nás v žádném případě nezklamaly. Číst celý článek »

Zámek Hořovice a hrad Točník

Zámek HořoviceNa prvního máje jsme se vydali na výlet na památky NPÚ na Hořovicku. Konkrétně na zámek v Hořovicích a potom na hrady Žebrák a Točník. Cestu jsme spojili s kešováním okolo Točníku a pak v obcích kolem Berouna – Svaté a Počaplech.

Číst celý článek »

Kodaň 2009

Kodaň - RosenborgKoncem února 2009 (20.-23.2.) jsme vyrazili na náš první letošní zahraniční výlet. Vybrali jsme si pro něj Kodaň – hlavní město Dánska. Když jsme přemýšleli, kam vyrazit, prvním kritériem výběru bylo, aby výlet byl někam do zahraničí, kde jsme ještě nebyli, zadruhé, aby cesta šla uskutečnit během víkendu a zatřetí, aby byl výlet cenově dostupný. Po chvilkovém brainstormingu jsme vybrali Kodaň.

Číst celý článek »

Powered by WordPress