Základní kámen ve Sviňovicích

P6130042[1]V sobotu 13.6.2009 byl na “Kopci” ve Sviňovicích slavnostně odhalen základní kámen nového sídla rodiny Tesařovy. Rodinní příbuzní a známí se zde sešli, aby společně sdíleli radost z prvních úspěchů, kterých se podařilo dosáhnout získáním stavebního povolení. Za pozdního odpoledne Ivana a Štěpán odhalili bílé plátno a společně poklepali na základní kámen. Po nich se u kamene vystřídala rodina i všichni hosté. Na základním kameni je umístěna pamětní deska, na kterou se všichni přítomní podepsali. Číst celý článek »

Žebrák, Krakovec a Hamousův statek

ŽebrákV neděli ráno jsme vyrazili na výlet do křivoklátských lesů – na hrad Žebrák, Krakovec a nakonec Hamousův statek. V rámci propagační akce Národního památkového ústavu jsme chtěli nasbírat další razítka do soutěže “Noc na Karlštejně”. Odjezd z Černošic byl v půl desáté. Návrat tamtéž kolem půl šesté. Celá délka trasy byla okolo 180 km.

Souhrnné údaje:

  • účastníci: Vašek, Žaneta, Jana, Alžběta
  • trasa: 180 km, 8 hod, 6 zastávek
  • druh dopravy: osobní auto

Číst celý článek »

Zámek Hořovice a hrad Točník

Zámek HořoviceNa prvního máje jsme se vydali na výlet na památky NPÚ na Hořovicku. Konkrétně na zámek v Hořovicích a potom na hrady Žebrák a Točník. Cestu jsme spojili s kešováním okolo Točníku a pak v obcích kolem Berouna – Svaté a Počaplech.

Číst celý článek »

Vlakovýlet Březnice 2009

breznice-2009K Viktorovým narozeninám jsme letos připravili Vlakovýlet do Březnice. Program se definitivně ustálil až dva dny před odjezdem, některé body trasy jsme museli odhadnout, ale nakonec se vše vydařilo, povedl se parádní výlet a i počasí oslavenci přálo všechno nejlepší. Účastníků výletu se sešlo celkem 8 a přesto jsme nemuseli nikam spěchat a užívali jsme sluníčka a krásné krajiny malého městečka.

Číst celý článek »

Powered by WordPress