Patologie (2008)

Patologie

Anglický název: Pathology

Režie: Marc Schoelermann

Délka: 93 min

Země: USA

ČSFD | IMDB

Hodnocení: 40%

Americký thriller s Milem Ventimiglia (Peter z Hrdinů) a Alyssou Milano (Phoebe z Čarodějek) z prostředí nemocnice a zvrácených patologů.


Film vyšel v ČR na DVD v denníku Sport 25.03.2009.

Ted Grey je nadaný student patologie, který má vše, co si jen může přát. Krásnou přítelkyni,talent a šikovné ruce a právě teď odjíždí na speciální program pro vybrané patology do Filadelfské univerzitní nemocnice. Jenže nadání jde ruku v ruce s šílenstvím a Ted brzy zjišťuje, že jeho kolegové nemají žádné svědomí a hrají si na bohy. Zabíjejí lidi čistě pro svoji zábavu. Přidá se Ted do jejich řad nebo se jim dokáže postavit?

Odpověď na tuto otázku se dozvíme relativně brzy, protože ani Ted není žádné neviňátko, přestože vzhled Mila Ventimiglia hovoří o opaku. Ted do hry o životy druhých zapluje velmi rychle a navíc si to celé okoření poměrem s krásnou studentkou Julette Bathovou (Lauren Lee Smith).  Najednou se ovšem není čeho chytit, komu fandit, do koho se vžít. Film pracuje se zajímavých schématem, kde nikdo není dobrý – jen někteří nejsou tak špatní (v tom smyslu, že po zabití několika lidí, chtějí ze hry ven), ale právě tohle schéma mu láme definitivně vaz.

Milo Ventimiglia je  ve filmu velmi nevýrazný, téměř bez emocí. Ostatní herci jsou buď podivně unylí (viz Alyssa Milano, která si tu až tak moc nezahraje, přestože je prezentována jako jedna z hlavních rolí) a nebo přehrávají (případ Michaela Westona, který hraje patologa jménem Jake Gallo – hlavního protivníka Teda). Film se tváří jako horor, ale není snad jediná scéna, která by dokázala vyděsit nebo alespoň jen lehce mrazit po zádech. Vizuál je v chladných modrých barvách a podtrhuje tak absenci jakýchkoliv emocí.

Na konci, který měl být zřejmě vítězstvím menšího zla (tedy zabijeme všechny ty zlé, abychom zakryli své zločiny a mohli být zase dobří), jsem už napůl spala.

Film může potěšit leda příznivce Lauren Lee Smith a jejího poprsí. Toho si užijí celkem dost.  Víc ale film nenabízí.

>>>Objednejte si DVD Patologie na Filmopolis.cz za 279,-

Specifikace DVD:

Zvuk – Dolby Digital 5.1 – česky, Dolby Digital 5.1 – anglicky
Titulky – české

Powered by WordPress