Vlakovýlet Březnice 2009

breznice-2009K Viktorovým narozeninám jsme letos připravili Vlakovýlet do Březnice. Program se definitivně ustálil až dva dny před odjezdem, některé body trasy jsme museli odhadnout, ale nakonec se vše vydařilo, povedl se parádní výlet a i počasí oslavenci přálo všechno nejlepší. Účastníků výletu se sešlo celkem 8 a přesto jsme nemuseli nikam spěchat a užívali jsme sluníčka a krásné krajiny malého městečka.

Doprava

 • vlak Praha – Zdice – Březnice (R1244 7:49 Smíchov – 9:16 Březnice)
749 [cd]BDsBdt279B256
Zdroj: Řazení vlaků na www.zelpage.cz
 • vlak Březnice – Zdice – Praha (R1253 16:42 Březnice – 18:12 Smíchov)
749 [cd]BDsBdt279
Zdroj: Řazení vlaků na www.zelpage.cz

Cena pro 8 osob (zpáteční skupinová sleva): 1016 Kč (127 Kč / osoba)

Navštívená místa

 • Zámecký park
 • Zámek Březnice
 • Náměstí
  • cukrárna
  • restaurace
 • Židovská čtvrť Lokšany
 • Židovský hřbitov

Jedeme…

breznice-vlak-2009Nástup do vlaku byl na začátek výletu určitým vyplavením adrenalinu. Špatně jsem se podíval jak jede autobus na Smíchovské nádraží a tak jsme vše doháněli telefonicky. Na nádraží Martina se Standou koupili jízdenky a sešli se s Alžbětou a Drahuškou. My jsme přiběhli s Žanetou, Viktorem a Verunkou rovnou na nástupiště. Jen co jsme nastoupili, už se jelo. Žaneta informovala o programu, Viktor rozdával připravené bagety.

Březnice

breznice-park-2009A za hodinu a půl už jsme vystoupili. Z Březnice navazují další vlaky, které na rychlík čekají. My jsme však vyrazili do zámeckého parku – najít první kešku. Všichni se zapojili do hledání a za chvilku jsme ji měli. Docela byla vidět naše radost. Prošli jsme se po krásně rozkvetlých cestách, pořídili pár fotek a popovídali si s kačery (myšleno zvířaty) u rybníčku.

Zámek

breznice-2009-zamekNavštívili jsme prodejnu vstupenek, kde mají i další suvenýry a pěkné letáčky o Březnici i celém Příbramsku. Vstupenka na I+ okruh do zámku stála 100 Kč, studenti 70 Kč. Od 10:30 do cca 11:30 probíhala prohlídka. Focení uvnitř zámku nebylo povoleno. V průběhu prohlídky Alžběta zamňoukala mobilem a Viktor a Martina spustili každý zvlášť jeden alarm, když se nahýbali přes zábrany. Chvilku jsme se vyhřívali na sluníčku, zatímco se Viktor s Žanetou šli podívat, jestli se dá jít do zámecké kaple.

breznice-2009-obedZa zámkem se nachází ještě bylinková zahrádka. Pak už jsme vyrazili směrem na náměstí. Zde se nachází dobrá cukrárna, kde jsme si dali zmrzlinu a přešli hned vedle – do hotelu Vlčava – na oběd.

Viktor si dal krvavý steak nad kterým jsme, až na Drahušku, žasli. Po obědě druhá návštěva cukrárny. Tentokrát si zmrzlinu kupovali hlavně ti, kteří ji ještě neměli. Na dračku šla příchuť vlašský ořech, mojito, vanilka, tutti frutti, černý rybíz, i sex on the beach.

Po prohlídce plánu na náměstí jsme vyrazili k židovské čtvrti Lokšany.

Lokšany

breznice-hospudka-2009Nacházejí se jen pár desítek metrů severně od náměstí. Cestou je po pravé straně “Hospůdka u dědy Jehudy”, jejíž název nás pobavil. Pak už byla vidět synagoga a začátek druhé keše. Šlo tentokrát o multi-cache. Hledali jsme dům se slunenčními hodinami a pak s “božím okem”. Po krátkém zastavení jsme pokračovali dále na sever, kam směřuje zmíněná multina. Viktorův GPS stroječek nás dobře vedl.

breznice-park2-2009Další zastávka byla v parku. Došli jsme tam a hledali hádanku. Našli jsme ji v ústech opice s ustřelenou hlavou. :-) Pár minut jsme luštili. Verunka přinesla bystré a jednoduché řešení a mohli jsme pokračovat. Pro jistotu jsme navštívili ještě záložní stanoviště této keše, podívali se na most přes řeku a když jsme našli stejnou hádanku, bylo jasné, že můžeme pokračovat ke hřbitovu.

breznice-zidovsky-hrbitov-2009Na židovském hřbitově jsme si prohlédli náhrobky, udělali pár fotek, Verunka hledala záchod a Alžběta meditovala. Také jsme zjistili, že jednoduché řešení výpočtu finálních souřadnic nefunguje. Hádanku jsme přepočítali a dostali správné souřadnice finále. Krátká procházka k cíli multi keše přinesla své ovoce.

breznice-cukrarna-2009Blížil se konec naší návštěvy Březnice, vrátili jsme se podél řeky až na náměstí. Usídlili jsme se opět v cukrárně. Viktor se vyznamenal, když pochválil paní prodavačku, která jeho “latté” opravila na “frappé”, slovy “máte pravdu”. Nicméně “Franze Josefa” mu sice neúčtovala, ale také neobjednala. Nakonec se všichni všeho objednaného dočkali a dobře si pochutnali. Na závěr jsme ještě zakoupili kyselé pásky, žvýkačky ve tvaru ovoce a lízátka.

breznice-odjezd-2009Přesunuli jsme se zpět přes zámecký park na nádraží a zanedlouho nám jel vlak zpátky do Prahy.

Ve vlaku jsme měli osmičku velkoprostorového vozu pro sebe. Cesta nebyla tak dlouhá, ale všichni byli už trochu unaveni. Cestou nespali snad jen Drahuška s Alžbětou a Viktor. To já jako jeden z podřimujících ale nemohu objektivně posoudit. :-)

A to je konec. Vlak dorazil na Smíchov v 18:20, asi s desetiminutovým zpožděním.

Věřím, že se všem zúčastněným výlet líbil.

>>>A nezapoměňte se podívat na obrázky z výletu.

Odkazy

Komentáře jsou uzavřeny.

Powered by WordPress