Puls (2006)

puls

Anglický název: Pulse

Režie: Jim Sonzero

Délka: 90 min

Země: USA

ČSFD | IMDB

Hodnocení: 60%

Americký duchařský horor s Kirsten Bellovou (Veronica Mars) a Ianem Sommerhalderem (Boon ze seriálu Lost).


Film v ČR na DVD vydal Palace Pictures 9.4.2009.

Mattie je vysokoškolská studentka, jejíž přítel Josh jednoho dne spáchá sebevraždu.  Jenže několik dní po Joshově smrti Mattie přijde na ICQ od Joshe vzkaz, aby mu pomohla. Mattie zjistí, že Joshův počítač si koupil jistý Dexter, který jej ještě nestihl zapojit. Vzkaz jí ted nemohl poslat on. Do toho se najednou každému a po zapnutí počítače začíná objevovat tajemná věta: “Chceš vidět ducha?” Po kliknutí na ní se Vám zobrazí záběry letargických, zoufalých, unavených lidí a hlavně – otevře se cesta, kterou se k vám dostanou duchové z jiného světa, kteří z vás vysají vůli žít. Přátelé Mattie začnou umírat jeden po druhém a Mattie s Dexterem se vydávají pátrat po zdroji, kde se duchové berou a způsobu, jak je zastavit.

Puls je remakem japonského hororu “Kairo“. Nejde o předělávku do úplných detailů, nicméně se najde dost společného – zejména jde o slavnou scénu padajícího letadla (která je Pulsu možná efektnější, ale v Kairu zase více nečekaná a šokující). Konec obou filmů je rozdílný. Celkově puls využívá mnohem více efektů než Kairo, které je starší (2001) a které má jedinečnou depresivní atmosféru.

Puls jsem viděla dvakrát a musím říct, že jsem z něj měla zcela rozdílné dojmy. Rovnou tedy říkám, že nejde o film, na který se dá dívat dvakrát – přijdete totiž o napětí a moment překvapení. Co se týká atmosféry, vše se nese v tmavých barvách – někdy natolik, že toho v televizi moc neuvidíte. Ale když si film pustíte na počítači, strčíte si do uší sluchátka a zatáhnete závěsy, aby kolem byla pořádná tma, tak to stojí docela za to. Kristen Bell má roztomilý kukuč a Ian Somerhalder je zase sympaticky přitažlivý a funguje mezi nimi celkem dobrá chemie. Duchové dopadli z hlediska efektů dobře, ale čím víc jich je, tím méně děsí.

Takže…když nebudete čekat zázraky, také je nedostanete, ale budete se hodinku a půl příjemně bát a držet palce hlavním hrdinům, aby to nějak přežili.

>>>Objednejte si DVD Puls na Filmopolis.cz za 189,-

Specifikace DVD:

Zvuk – Dolby Digital 5.1 – česky, Dolby Digital 5.1 – anglicky

Titulky – české

Komentáře jsou uzavřeny.

Powered by WordPress